Μαχαίρι ξεφλουδίσματος SWISS CLASSIC 10 cm, κόκκινο, πλαστικό, Victorinox
Code: VN67701C1Επιστροφές σε 100 ημ.Δωρεάν & εύκολες επιστροφές
Άμεση αποστολήΈως τις 12:00
50.000+ κριτ. προϊόντωνΑπό πελάτες μας
Οικολογική συσκευασία0% πλαστικό
Product detailed description
Ένα μικρό μαχαίρι έχει ένα μεγάλο πλεονέκτημα - δεν έχει φιλοδοξίες. Δεν παίζει τον ρόλο του πρωταγωνιστή της κουζίνας, και γι' αυτό τελικά το χρησιμοποιείτε περισσότερο από οτιδήποτε άλλο. Απλά το παίρνετε, κάνετε αυτό που χρειάζεται και προχωράτε, χωρίς περιττή γραφειοκρατία.
Κύρια πλεονεκτήματα:
- Μαχαίρι ξεφλουδίσματος SWISS CLASSIC με μήκος λεπίδας 10 εκ. είναι ένα ελαφρύ μαχαίρι κουζίνας για ξεφλούδισμα, κόψιμο και ακριβή προετοιμασία υλικών.
- Η ευθεία κόψη από ανοξείδωτο ατσάλι βοηθά στο σίγουρο κόψιμο φρούτων, λαχανικών και μικρότερων υλικών για μαγείρεμα.
- Η μυτερή άκρη της λεπίδας είναι κατάλληλη για λεπτομερή εργασία, ξεφλούδισμα ντομάτας, καθαρισμό φλούδων ή ακριβή διακόσμηση πιάτων.
- Η λεπίδα μήκους 10 εκατοστών προσφέρει περισσότερο χώρο για κόψιμο, ενώ παραμένει εύκολα διαχειρίσιμη για πιο λεπτές προετοιμασίες.
- Κατά το ξεφλούδισμα μήλων, πατάτας ή άλλων λαχανικών, θα εκτιμήσετε τον συνδυασμό ελαφριάς κατασκευής και ακριβούς ελέγχου της κίνησης.
- Το μαχαίρι είναι κατάλληλο για το κόψιμο και το τεμαχισμό μικρότερων υλικών, όταν ένα μεγάλο μαχαίρι του σεφ φαίνεται υπερβολικά αυστηρό.
- Κατά την προετοιμασία σκόρδου, κρεμμυδιού ή ψιλών υλικών, η ακριβής κοπή βοηθά στη διατήρηση του ρυθμού εργασίας χωρίς περιττές διακοπές.
- Το ελαφρύ βάρος των 27 g διευκολύνει τη μακρά προετοιμασία, ειδικά όταν στην επιφάνεια της κουζίνας συγκεντρώνονται πολλές μικρές εργασίες.
- Η εργονομική λαβή από πολυπροπυλένιο υποστηρίζει άνετο κράτημα και ασφαλέστερη καθοδήγηση του μαχαιριού στην καθημερινή χρήση.
- Η έντονη κόκκινη εμφάνιση προσθέτει μια ζωντανή λεπτομέρεια στην κουζίνα και θα βρείτε το μαχαίρι στο ράφι τοίχου με συρτάρι χωρίς μακρά αναζήτηση.
- Η ελβετική κατασκευή Victorinox προσφέρει στην καθημερινή προετοιμασία φαγητού την αξιοπιστία που θα χρειαστείτε το πρωί, το μεσημέρι και το βράδυ.
- Το μαχαίρι είναι κατάλληλο για πλυντήριο πιάτων, οπότε μετά το κόψιμο φρούτων, λαχανικών ή μικρότερων υλικών, δεν θα μείνει άλλη έγνοια.
- Η σφυρηλατημένη κατασκευή είναι πρακτική για το οικιακό μαγείρεμα, όπου αποφασίζει το χαμηλό βάρος, η εύκολη λειτουργία και η γρήγορη χειραγώγηση.
Πρόσθετες πληροφορίες:
- υλικό λαβής: πολυπροπυλένιο
- ασφαλές για πλυντήριο πιάτων
Additional parameters
| Category: | Μαχαίρι καθαρισμού |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 7613329191262 |
| Χρώμα: | Κόκκινο |
| Υλικό: | Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Μήκος λεπίδας: | 10 cm |
| Χαρακτηριστικά: | Ασφαλές για πλυντήριο πιάτων |
| Τύπος προϊόντος: | Ειδικά μαχαίρια |
| Margin: | C |
| Μέγεθος: | 21 cm |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Κατασκευαστής: | Victorinox |
| Margin-category: | B |
Discussion
Be the first who will post an article to this item!